Sygnałem braku żelaza, który pojawia się najwcześniej jest apatia oraz ciągłe zmęczenie. Objawów braku żelaza jest znacznie więcej. Jednak, kiedy tracimy energię i często ucinamy sobie drzemkę, warto jest zadbać o uzupełnienie żelaza. Jest ono niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wiele osób bagatelizuje problem ciągłego zmęczenia uważając to za zwykłe przepracowanie. Niedobór żelaza – jak go rozpoznać i jak leczyć?
Niedobór żelaza – objawy, których nie powinieneś przeoczyć
Objawów niedoboru żelaza jest wiele. Pierwszym z nich jest ciągłe zmęczenie bez wyraźnego powodu, osłabienie oraz brak koncentracji. Jakich innych objawów nie powinniśmy bagatelizować? Oto najczęstsze objawy występowania niedoboru żelaza:
To najczęściej występujące objawy u osób, które zmagają się z brakiem żelaza. Niedobór tego pierwiastka prowadzić może do anemii – warto więc obserwować swój organizm i reagować, gdy zauważymy niepokojące objawy.
Skuteczna walka z niedoborem żelaza
W celu potwierdzenia niedoboru żelaza wykonuje się morfologię krwi, w której oznacza się wartość żelaza. Kiedy niedobór żelaza zostanie zdiagnozowany warto stosować się do poniższych zasad:
Bardzo często dobrze zbilansowana dieta nie dostarcza nam odpowiedniej ilości żelaza. Warto wtedy sięgnąć po suplementy, które w swoim składzie zawierają ten pierwiastek. Można go przyswajać w formie toniku lub tabletek. Już dziś dokonaj zakupu żelaza w formie toniku lub żelaza w formie tabletek.
Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?