Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Żelazo i sport. Po co brać żelazo, jeśli uprawiasz sport?

nathalie-desiree-mottet-lRKM2STBj14-unsplash.jpg

W sporcie odpowiednia ilość żelaza = dobra sprawność fizyczna.
Ludzie uprawiający sport regularnie, znają znaczenie żelaza w codziennej diecie. Z każdym litrem potu traci się od 0,5 do 1,5 mg żelaza. Jeśli zalecana dzienna dawka wynosi około 11 mg, sportowiec traci znaczną ilość żelaza podczas swojej aktywności fizycznej! Zwłaszcza w przypadku młodych kobiet uprawiających  sport, które z powodu menstruacji mają większe zapotrzebowanie na żelazo.

Dlatego nawet sportowcy nie są w stanie dostarczyć swojemu ciału odpowiedniej ilości żelaza tylko poprzez zdrową dietę.

Żelazo jest niezbędne dla naszego organizmu, ponieważ bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek, które odpowiadają za transport tlenu do komórek. Spadek stężenia hemoglobiny we krwi ma negatywny wpływ na sprawność fizyczną i psychiczną, na układ odpornościowy i może powodować szczególne predyspozycje do infekcji. 

Żelazo jest również niezbędne do  tworzenia krwi, ponieważ zamienia cukier w energię i redukuje odpady metaboliczne. Im mniej żelaza mamy w naszym ciele, tym gorszy będzie nasz stan zdrowia. Po zakończeniu codziennego treningu, aby uzupełnić utracone żelazo, musimy dodać do naszej diety  suplement,  który pomoże nam utrzymać napięcie mięśniowe i poziom tlenu we krwi: w ten sposób nasze ciało będzie miało witalność niezbędną by stawić czoła codziennym czynnościom.

Co zawiera  Floradix ?

Odpowiednią ilość żelaza

Żelazo ma wiele funkcji, jest jednym z najważniejszych pierwiastków, które przyczyniają się do tworzenia czerwonych krwinek i hemoglobiny oraz ma funkcję transportowania tlenu do organizmu.

Floradix zawiera żelazo (glukonian żelaza II), które jest formą szczególnie dobrze absorbowaną przez organizm.

Ekstrakty ziołowe

Ekstrakt roślinny - na bazie marchwi, pokrzywy, szpinaku, korzenia perzu, kopru włoskiego, alg oceanicznych i kwiatu malwy afrykańskiej.

Soki owocowe

Ta formuła została specjalnie zaprojektowana w celu zoptymalizowania wchłaniania żelaza, dzięki obecności gruszki, winogron, porzeczek, jeżyn, wiśni, pomarańczy, buraków, soku z cytryny i jabłka.

Witaminy

Witamina B1:   przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego
Witamina B2:   pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu czerwonych krwinek
Witamina B6:   pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek
Witamina B12: przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
Witamina C:     zwiększa przyswajanie żelaza

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?