Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Zapotrzebowanie na magnez

Magnez.jpgNerwowość, lęk i zaburzenia koncentracji są często przypisywane gorączkowemu stylowi życia. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę wiele obowiązków, które na nas spoczywają. To samo dotyczy skurczów. Jednocześnie jednak są to częste objawy, poprzez które nasz organizm może zgłaszać zapotrzebowanie na magnez. 

Magnez jest czwartym pod względem liczebności minerałem w ludzkim ciele, gdzie jego główną funkcją jest aktywacja ponad 300 enzymów regulujących najważniejsze procesy metaboliczne. Jednak nasz organizm nie może tworzyć minerałów, a zatem magnezu. Dlatego musimy je regularnie przyjmować w ramach naszej diety. Niestety nie zawsze kończy się to powodzeniem i według niektórych szacunków nawet jedna trzecia naszej populacji cierpi na niedobór magnezu.

Ponadto istnieją grupy osób, które potrzebują tego pierwiastka śladowego jeszcze więcej. Należą do nich:

Mamy

Magnez jest ważny nawet w czasie ciąży, kiedy jest potrzebny do rozwoju płodu, ale także dla zdrowia przyszłych matek. Przyczynia się między innymi do normalnego metabolizmu energetycznego i wspiera funkcjonowanie układu nerwowego. Wpływa również pozytywnie na stan włosów, paznokci i zębów. Jego znaczenie nie zmniejsza się nawet podczas karmienia piersią.

Sportowcy i osoby pracujące fizycznie

W trakcie uprawiania sportu nasze ciało zużywa i eliminuje więcej magnezu. Dlatego wraz ze wzrostem intensywności aktywności sportowej wzrasta zapotrzebowanie na ten minerał, co między innymi pomaga zmniejszyć poziom zmęczenia i wyczerpania, ale także utrzymać dobrą kondycję kości i prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Jest to również ważne dla regeneracji.. To samo dotyczy oczywiście pracy wymagającej pod względem fizycznym.

Ludzie zestresowani

Magnez przyczynia się do normalnej aktywności umysłowej i jest określany jako minerał antystresowy. Dzisiejszy gorączkowy styl życia jest jednak tak wymagający, że po prostu nie możemy uniknąć stresu. W tym momencie zużycie magnezu znacznie wzrasta, czasem nawet  jest 20 razy wyższe niż wtedy, gdy odczuwamy komfort psychiczny.

Jeśli wystąpią niektóre objawy niedoboru magnezu, takie jak:  zawroty głowy, nudności, drżenie mięśni, skurcze należy uzupełnić dietę o ten cenny minerał. Na przykład częściej jedz rośliny strączkowe, kiełki pszenicy, soję i proso, ale także orzechy nerkowca lub orzechy brazylijskie lub kakao. Aby uzupełnić magnez, możesz również sięgnąć po płynny suplement diety Floradix Magnez. Oprócz dobrze przyswajalnej organicznej formy magnezu zawiera również mieszankę koncentratów ananasa, gruszek, mango, moreli i innych owoców, co nadaje przyjemny owocowy smak, a jednocześnie przyczynia się do jego lepszej przyswajalności. Ekstrakty ziołowe mają pozytywny wpływ na trawienie. Floradix Magnez nadaje się również dla kobiet w ciąży i karmiących oraz dzieci w wieku od trzech lat.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?