Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Włosy, skóra i paznokcie – jak zadbać o nie od wewnątrz?

wlosy-skora-paznokcie.jpegKażda kobieta marzy o idealnej skórze, lśniących włosach i mocnych paznokciach. Są to elementy naszego wyglądu, na który najczęściej zwracamy uwagę. Istnieje wiele zabiegów, preparatów, kremów i tym podobnych, które działają na naszą skórę, włosy i paznokcie od zewnątrz. Czy zewnętrzna pielęgnacja jest bardzo potrzebna? Jak dbać o wygląd od wewnątrz?

Pielęgnacja od zewnątrz

Wiele osób chcąc uzyskać planowane efekty, rozpoczyna od wprowadzenia zewnętrznej pielęgnacji. W przypadku włosów jest to zakup: szamponów, odżywek, masek, szczotek do włosów, olejków i innych produktów. W przypadku skóry kupuje się: kremy, peelingi, masażery, olejki. Na paznokcie stosuje się lakiery odbudowujące oraz preparaty na skórki. Jest to dobry pomysł, jednak nagłe wprowadzanie tylu składników może tylko pogorszyć sytuację. Samo nakładanie tylu preparatów może zająć nam mnóstwo czasu, a z reguły nie mamy go zbyt wiele. Na szczęście są inne sposoby na skuteczną pomoc w pielęgnacji.

Jak zadbać o włosy, skórę i paznokcie od wewnątrz?

Wsparcie wewnętrzne jest najskuteczniejsze. Jeśli dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednich składników i minerałów, to z pewnością zauważymy efekty. Coraz częściej mamy problem z utrzymaniem zdrowej i zbilansowanej diety, która jest bogata we wszystkie potrzebne składniki. Z pomocą wychodzą nam odpowiednie suplementy, które wspomagają organizm od wewnątrz. Najczęściej wybieranym suplementem przez kobiety jest Floradix Witamina B Complex. Jest to kompleks witamin z grypy B (B12, B6, B3, B2, B2), który zawiera niacynę i biotynę pozytywnie wpływające na stan skóry, włosów i paznokci. Dzięki swojej płynnej formule, wchłania się do organizmu bardzo szybko. Jest bardzo popularny wśród wegetarian, ponieważ nie zawiera substancji konserwujących ani barwników. Jest to tak popularny suplement, ponieważ zawiera on wszystkie potrzebne składniki wspierające pracę całego organizmu.

Wewnętrzne wsparcie organizmu nie będzie widoczne w ciągu kilku dni, jednak po sumiennym stosowaniu suplementu, można zobaczyć naprawdę niewiarygodne efekty. Warto jest też dodatkowo wzbogacić swoją dietę o zielone warzywa, ryby, orzechy i białe mięso. Te składniki pomogą nam dodatkowo zadbać o prawidłowe działanie organizmu.

Codzienna pielęgnacja

Po wprowadzeniu odpowiedniej suplementacji i pilnowania diety, możemy zacząć interesować się zewnętrzną pielęgnacją. Pamiętajmy, aby nie stosować zbyt wielu kosmetyków, które są opisane wyżej. Pielęgnacje włosów, skóry i paznokci dobieramy indywidualnie. Zaczynając od włosów, powinniśmy określić ich porowatość oraz potrzeby. Testy na porowatość możemy znaleźć w Internecie. Po wynikach, możemy zacząć szukać odpowiednich szamponów, odżywek i olejków. Ważne, aby nie stosować wszystkich kosmetyków na raz. W przypadku skóry również powinniśmy określić jej potrzeby i zaopatrzyć się w kosmetyki do tego dopasowane. Tutaj również im mniej tym lepiej, nie kładźmy na siłę kilku kosmetyków, ponieważ może to dodatkowo podrażnić naszą skórę. Jeśli chodzi o paznokcie, to wystarczy pamiętać o odpowiednim dbaniu o odbudowę, regularnym przycinaniu i pielęgnowaniu.

Floradix Witaminę B Complex oraz inne suplementy wspomagające pracę naszego organizmu znajdziemy tutaj.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?