Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Wiosenny Detoks

Detox mix 2.jpgCały czas przybywa zwolenników oczyszczania organizmu z toksyn. Nic dziwnego. Ich nadmiar powoduje, że czujemy się zmęczeni i pozbawieni energii. Pozbycie się szkodliwych substancji z organizmu wcale nie jest trudne.

Rozwój cywilizacyjny sprawił, że życie jest o wiele bardziej komfortowe. Niestety wraz z ewolucją powszechne stały się problemy wynikające ze skażenia gleby, wód, powietrza czy przetwarzania żywności.

Obecnie, narażenie na szkodliwe czynniki jest dużo większe niż miało to miejsce w poprzednich pokoleniach.

Organizm gromadzi związki metaboliczne wytwarzane przez obecne w środowisku środki przemysłowe, pestycydy, dodatki do żywności, szkodliwe metale ciężkie oraz leki i używki.

Prowadzi to do zaburzenia równowagi wewnętrznej organizmu, co przejawia się obniżeniem wydolności fizycznej i psychicznej, osłabieniem układu immunologicznego, przemęczeniem, bólami głowy, brakiem koncentracji, a także alergiami skórnymi.

Wpływ substancji szkodliwych na organizm zależy od jego wydolności detoksykacyjnej.

Detoksykacja, co to właściwie oznacza?

Detoksykacja ( łac.detoxicatio czyli „usuwanie toksyny” ) jest naturalnym procesem eliminacji toksyn z organizmu przez narządy takie jak wątroba, nerki, skóra. Proces uwzględnia m.in. wydalanie moczu, kału, potu oraz techniki oddechowe. Sprawny układ immunologiczny, krążenia i nerwowy oraz wydolne narządy odpowiedzialne za eliminację toksyn poradzą sobie z dużą ilością związków toksycznych.

Jednak ciągłe narażenie organizmu na działanie toksyn i ich metabolitów może zaburzać pracę organizmu.

Aby przywrócić pierwotny stan zdrowia konieczne jest zastosowanie terapii detoksykacyjnej, która wspomoże naturalny proces oczyszczania organizmu.

Polecamy sięgnąć po Floradix Detox* bio – ekologiczny suplement diety na bazie ziołowych wyciągów z witaminą C.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?