Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Walentynki

Karczoch walentynki.jpgJest takie powiedzenie ''przez żołądek do serca'', co można rozumieć jako romantyczną przenośnię albo...dosłownie, bo wszystko co zjemy trafia poprzez sieć naczyń krwionośnych również do naszego serca. Cukry, tłuszcze, chemia zawarta w sztucznych produktach przyczyniają się do zmian miażdżycowych i zaburzają proporcje cholesterolu. Warto włączyć do diety sok z karczocha, skutecznie regulujący metabolizm - nasz układ pokarmowy i krwionośny poczują wsparcie.

Działanie: Karczoch pomaga w dolegliwościach trawiennych, takich jak: zaparcia, nudności, wzdęcia, zgaga, bóle brzucha oraz uczucie ciężkości. Wspiera też dietę mającą na celu obniżenie poziomu cholesterolu i lipidów we krwi, chroni komórki wątroby (hepatocyty) i drogi żółciowe przed gromadzeniem się w nich złogów, przyspiesza wydalanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.

Dla kogo? Świeży sok z karczocha będzie idealnym wsparciem dla osób cierpiących na dyskomfort trawienny. Szczególnie przydatny po spożyciu tłustych, ciężkostrawnych posiłków.

 

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?