Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Wakacje – zmiany żywieniowe i problemy z jelitami

Floradic ochrona jelit fb 08.23.jpgW okresie wakacyjnym często pojawiają się dolegliwości trawienne takie jak biegunka czy zaparcia.

Zaburzenia mogą się pojawić szczególnie w wakacje, gdy dużo podróżujemy, próbujemy nowych potraw, zmieniamy codzienne nawyki. Podczas wyjazdów zapominamy o codziennej rutynie żywieniowej, do której przyzwyczajony jest nasz układ pokarmowy. Częściej wtedy zdarza się nam jeść na ulicy i w restauracjach, próbujemy nowych potraw, czasem nawet przejadamy się. Wszystko to powoduje, że jesteśmy bardziej podatni na problemy żołądkowe podczas podróży. Wówczas mogą pojawić się zaparcia, wzdęcia brzucha, gazy lub nawet biegunki.

Aby cieszyć się podróżą i uniknąć powyższych dolegliwości należy pamiętać aby:

- pić dużo wody,

- jeść dużo błonnika,

- nie przejadać się,

Można sięgnąć także po tonik Floradix Ochrona Jelit, który reguluje pracę jelit, zarówno w wypadku słabej jak i nadmiernej perystaltyki. Ochronne działanie kurkumy i odpowiednie połączenie wyciągów z ziół pomagają na wiele jelitowych dolegliwości. Warto mieć w zapasie ten tonik żeby po powrocie do domu szybko powrócić do równowagi.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?