Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Soki wspomagające trawienie – po które z nich warto sięgnąć?

soki-wspomagajace-trawienie.jpegBardzo dużo osób, w różnym wieku boryka się z problemami trawiennymi. Niestety nie zawsze prawidłowa dieta niweluje ten problem. Warto wtedy sięgnąć po naturalne suplementy, które wspomogą pracę naszego układu trawiennego. Dowiedz się, czy rzeczywiście soki i suplementy na trawienie są skuteczne.

Soki wspomagające trawienie – o czym warto pamiętać?

Na półkach sklepowych znajdziemy wiele soków, których celem jest wspomaganie trawienia. W swoim składzie posiadają naturalne zioła, które dzięki swoim właściwościom pozytywnie wpływają na układ trawienny. Zaczynając stosowanie takich soków powinniśmy pamiętać:

  • o tym, że soki nie są zamiennikiem diety. Połączenie soków ze zdrową, dobrze zbilansowaną dietą przynosi szybsze efekty. Soki stosujemy jako napój do posiłku lub jako zamiennik jednego z posiłków, nigdy jako całą dietę,
  • o sprawdzaniu składu soków i suplementów. Warto wybierać soki w 100% naturalne,
  • o tym, że niektóre soki mogą wywoływać alergie. Ta kwestia również nawiązuje do czytania składu produktów.

Sok z mniszka lekarskiego – właściwości i działanie

Jednym z popularnych soków, wybieranych w celu wspomagania trawienia jest sok z mniszka lekarskiego. Stymuluje początkowe etapy procesów trawiennych. Przyczynia się do prawidłowego rozkładu tłuszczów oraz zwiększenia wydzielaniu kwasu solnego w żołądku. Mniszek lekarski posiada również wiele innych, prozdrowotnych właściwości:

  • działanie antyoksydacyjne – hamuje powstawanie wolnych rodników,
  • działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne – pomaga w walce z drobnoustrojami,
  • działanie hipolipidemiczne – obniża poziom ,,złego cholesterolu”.

Regularne stosowanie soku z mniszka lekarskiego przyczynia się do wzmocnienia organizmu. Stosują go osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, gdyż poprawia trawienie oraz ma działanie moczopędne, dzięki czemu uczestniczy w procesie odchudzania. Ze względu na właściwości pobudzające wydzielanie żółci, po ten sok powinny sięgnąć osoby borykające się z problemami związanymi z wątrobą i woreczkiem żółciowym.

Suplementy na wspomaganie trawienia – czy warto po nie sięgnąć?

Wielu z nas zastanawia się, czy suplementy wspomagające trawienie są skuteczne. W połączeniu z prawidłową dietą – tak. Wystarczy wybrać naturalne, sprawdzone produkty. Coraz więcej osób borykających się z problemami związanymi z układem trawiennym sięga po suplement Floradix Ochrona Jelit. Jest to w 100% naturalny produkt, a co ważne jego skuteczność jest potwierdzona przez wiele osób. Floradix Ochrona Jelit to najlepszy wybór dla osób, które chcą dbać o dobrą kondycję jelit – narządu, który odpowiada nie tylko za trawienie, ale jest też bardzo ważną częścią układu odpornościowego.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?