Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Skurcz mięśni

Magnez stres.pngNieprzyjemny objaw niedoboru magnezu w organizmie.

Objawy niedoboru magnezu pojawiają się najczęściej u osób wykonujących ciężkie prace fizyczne lub intensywnie trenujących.

Osoby uprawiające sport narażone są na utratę elektrolitów i odwodnienie, a to  może prowadzić do nieprzyjemnych skutków zdrowotnych w tym ucieczkę jonów magnezu z organizmu, co z kolei powoduje bolesne skurcze mięśni.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna gdyż pozwala nam nie tylko utrzymać nasz organizm w dobrej kondycji, ale również zadbać o prawidłową masę ciała, a także pomaga obniżyć towarzyszący nam w życiu codziennym stres. Jednakże osoby regularnie trenujące narażone są często na utratę elektrolitów i odwodnienie, a to  może prowadzić do nieprzyjemnych skutków zdrowotnych. Doskonałym przykładem jest tu ucieczka jonów magnezu z organizmu, co powoduje nieprzyjemny i bardzo bolesny skurcz mięśni.

Problem dotyczy także wszystkich, którzy intensywnie pracują umysłowo, a także osoby narażone na silny, długotrwały stres w życiu prywatnym lub zawodowym. Także kobiety stosujące restrykcyjne diety lub będące akurat w okresie okołomenopauzalnym lub w ciąży.

Gdy tylko zauważamy u siebie pierwsze objawy niedoboru magnezu powinniśmy zacząć dostarczać organizmowi dodatkowe dawki tego pierwiastka.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?