Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Pokonaj zimno dzięki żelazie i witaminie C

tim-gouw-jp2g4xXl5QQ-unsplash.jpgZbliża się zima i jeśli marzniesz masz też dreszcze. A czym są dreszcze?
Dreszcze spowodowane są skurczem mięśni, odruchem, z którym ciało próbuje wytworzyć ciepło. Wrażliwość na przeziębienie i klasyczne infekcje dróg oddechowych, takie jak przeziębienie, mogą być typowymi objawami niedoboru żelaza.

Jeśli uważasz, że cierpisz na niedobór żelaza , możesz przygotować się w pełni! Dobry suplement pomaga przywrócić rezerwę żelaza, pomagając Twojemu ciału bronić się przed zimnem.

6 porad aby pokonać niedobór żelaza w zimie

  • Pij dużo gorących płynów, aby Twoje ciało nawadniało się,
  • Dobrze się ubieraj i preferuj tkaniny wełniane,
  • Bierz gorące kąpiele,
  • Dwudziestominutowy lub półgodzinny spacer w ciągu dnia - ćwiczenia są dobrym sposobem na zapobieganie dreszczom spowodowanym skurczem mięśni, odruchem, poprzez który ciało próbuje generować ciepło,
  • Śpij co najmniej 8 godzin w nocy, ponieważ dobry sen pomaga zmniejszyć dreszcze,
  • Dobra dieta bogata w witaminy B i C, takie jak owoce cytrusowe i warzywa.

Witamina C i Żelazo dwóch sojuszników, aby pokonać zimno

Witamina C odgrywa wiodącą rolę w przyswajaniu żelaza w ciele, ważnej substancji dla komórek, ale przede wszystkim w tworzeniu hemoglobiny.
Witamina wywołuje reakcję chemiczną, rozkłada się i przekształca molekuły, z których składa się żelazo, czyniąc je stabilnymi i gotowymi do przyswojenia. Z tego powodu zawsze lepiej jest łączyć pokarm bogaty w żelazo z pokarmami zawierającymi witaminę C.
My, ludzie, nie jesteśmy w stanie wyprodukować ani witaminy C, ani żelaza , dlatego jedynym sposobem, aby zawsze mieć ich odpowiedni poziom, jest stosowanie zróżnicowanej i zbilansowanej diety. 

A jeśli cierpisz na niedobór żelaza?

Tylko dokładne badanie krwi może to ujawnić, ale według Światowej Organizacji Zdrowia najbardziej rozpowszechnionym niedoborem minerałów jest właśnie niedobór żelaza. Podmioty najbardziej dotknięte to kobiety i dzieci.
W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią wartość ta wzrasta. 91% kobiet w wieku od 16 do 65 lat nie otrzymuje codziennie wystarczającej ilości żelaza .

Jak rozwiązać ten problem?

Jeśli z jakiegoś powodu okaże się, że w Twoim ciele występuje niedobór żelaza i witaminy C, możesz uzupełnić te dwa niezbędne elementy, uzupełniając dietę w suplementy na bazie żelaza i witaminy C.
https://naszazielarnia.pl/search/text=Floradix%20%C5%BCelazo/pl.html

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?