Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Niedobór magnezu przyczyną bezsenności

Floradix magnez cz2bis.jpgBezsenność to ogromny problem globalny, który dotyka około jednej trzeciej mężczyzn i kobiet w wieku 30 i 40 lat. Może to być spowodowane nadmiarem kofeiny, stresu, niewłaściwym stylem życia albo niedoborem magnezu.

Badania kliniczne wykazały, że suplementacja magnezu znacznie wydłuża czas snu, efektywność snu i naturalne poziomy melatoniny, koniecznej dla jego regulacji. Co więcej,  badania wykazały także, że u osób przyjmujących magnez nastąpiło znaczące obniżenie hormonu stresu.
Magnez jest ważnym składnikiem, który pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz układu nerwowego. Pomaga również w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.

Nazywany jest pierwiastkiem życia, bierze udział w ponad 300 reakcjach biochemicznych, jakie zachodzą w naszym organizmie. Rozdrażnienie, zaburzenia depresyjne, problemy z koncentracją, wypadanie włosów, zaburzenia snu, bóle głowy - to tylko niektóre z objawów niedoboru magnezu, który może nasilać się poprzez nadmierne spożywanie kawy, stres, spożywanie nadmiernych ilości tłuszczów.
Zatem jeśli uskarżamy się na bezsenność warto pomyśleć o wprowadzeniu do swojej diety produktów bogatych w magnez, którego źródłem są m.in.: produkty pełnoziarniste, nasiona, zielone warzywa, takie jak szpinak, brokuły, fasola i groch, orzechy nerkowca, migdały, surowe kakao, winogrona, awokado, banany, brązowy ryż, jarmuż, rukiew wodna lub rzeżucha, kiełki lucerny, orzechy laskowe, rukola.
Warto sięgnąć także po suplement diety Floradix Magnez w płynnej formule, który jest łatwy do spożycia i pozwala zapewnić właściwe przyswojenie magnezu. Z uwagi na to, że składniki toniku są już w postaci rozpuszczonej, są łatwiej wchłaniane przez układ trawienny w porównaniu do tabletek.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?