Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Naturalne, sprawdzone sposoby na ból gardła.

Gardło.jpgBól gardła pojawia się zazwyczaj w okresie jesiennym i zimowym. I niestety, gdy utrudnia połykanie staje się bardzo uporczywy. Nierzadko towarzyszy mu chrypka, kaszel czy katar. Oczywiście, kiedy objawy się nasilają lub nie ustępują należy udać się do lekarza. Jakie są najczęstsze przyczyny bólu gardła? Czy naturalne metody w walce z bólem gardła mogą okazać się skuteczne?

W okresie jesienno-zimowym, czyli teraz najczęstszą przyczyną bólu gardła jest infekcja wirusowa. Kiedy nasz organizm nie jest dostatecznie odporny, nie chroni nas przed infekcjami i drobnoustrojami tak, jak powinien. Ale infekcja to nie jedyna przyczyna bólu. Przyczyną może być sezon grzewczy i co z nim związane, zanieczyszczone powietrze na dworze oraz suche w mieszkaniu. Zanieczyszczenia podrażniają błonę śluzową, natomiast zbyt niska wilgotność ją wysusza. W takich warunkach nie tylko dorośli, ale również i dzieci miewają problemy z bólem gardła.

Wszyscy wiemy, że naturalne składniki są najlepsze. Matka natura obdarzyła nas mnogością różnych ziół, które mają działanie bakteriobójcze, łagodzące, nawilżające czy przyśpieszające gojenie. A właśnie takich właściwości potrzebujemy w walce z bólem gardła. Jednym z bezcennych ziół jest chociażby szałwia lekarska. Wykazuje ona działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne, a także łagodzi ból. Bardzo cenionym w walce z bólem gardła ziołem jest tymianek. Tak, jak szałwia, działa przeciwbólowo, a oprócz tego pobudza wydzielanie śluzu, dzięki czemu gardło jest bardziej nawilżone. Wiele osób stawia na płukanki z tych ziół lub napary do picia. Można również podawać suplementy diety, które je zawierają, takie jak Floradix Gardło.

Przede wszystkim zadbaj o to, by w mieszkaniu było czyste i odpowiednio nawilżone powietrze. Pomogą w tym oczyszczacze, a także nawilżacze powietrza. Zamiast nawilżacza, równie dobrze sprawdzą się porozstawiane w pomieszczeniach miseczki z wodą, która sama będzie odparowywać. Przygotowuj ziołowe płukanki, pij wodę z miodem, imbirem i cytryną. Zadbaj o odpowiednią dawkę witaminy C, która ma ogromny wpływ na odporność. Jej duże ilości znajdują się między innymi w czarnej porzeczce, malinach, cytrusach, czy czarnym bzie. Warto pić dużo wody. Nawilżone gardło to podstawa.

Nie bój się także naturalnych suplementów diety. W okresie jesienno-zimowym mogą się one okazać nieocenionym wsparciem. Pomocny w takich sytuacjach może okazać się Floradix Gardło. Ten syrop na gardło nie tylko jest przyjemny w smaku, ale również zawiera wszystkie niezbędne składniki w walce z bólem gardła. W jego składzie znajdują się ziołowe wyciągi wodne i destylaty z tymianku, kwiatu rumianku, lipy, anyżu gwiazdkowego, kminku i wielu olejków eterycznych. Floradix Gardło działa ochronnie na błony śluzowe gardła w stanach podrażnienia wywołanych przeziębieniem, alergią, jak również zanieczyszczeniami powietrza wywołanymi smogiem czy dymem. Łagodzi symptomy takie jak: suchość, pieczenie, ból i trudności w połykaniu.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?