Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Moc roślinnych soków

Soki wszystkie.pngNie od dzisiaj wiadomo, że otaczające nas rośliny mają zbawienne dla zdrowia działanie. Możemy cieszyć nimi nie tylko oko, ale również wzmocnić nasz organizm, oczyścić z toksyn, wspomóc leczenie różnych dolegliwości. Od czasów starożytnych rośliny służyły do przygotowywania leczniczych nalewek, maści, wyciągów, a także soków. Soki roślinne znane były np. Arystotelesowi, Galenowi. Rozwój nauki na przestrzeni lat dostarcza nam wiedzy na temat coraz to nowych właściwości soków roślinnych lub potwierdza te, które znamy już od wieków.
Przy wyborze soku ważne jest, aby był jak najmniej przetworzony i przygotowany z roślin uprawianych ekologicznie. Najlepsze soki to te świeżo wyciskane. Warto po nie sięgać przez cały rok, wzbogacając codzienną dietę. Każdy z nas znajdzie swój sok, który uzupełni zapotrzebowanie organizmu na wiele składników odżywczych lub zapobiegnie różnorodnym dolegliwościom.
Warto zwrócić uwagę na soki z głogu, karczocha, tymianku, skrzypu, pokrzywy, owsa, selera, mniszka lekarskiego czy ziemniaka. Można je stosować w czystej postaci lub wykorzystać jako dodatek do modnych ostatnio koktajli warzywnych, owocowych.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.floradix.pl/pl/soki-salus/

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?