Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Idealny powrót z wakacji? Ten ze świeżymi sokami roślinnymi ...

anja-Dt86cdOH-x4-unsplash.jpgGrillowanie i wieczorne spotkania z przyjaciółmi - nie myślisz o tym, ale często wakacje mogą wystawić nasze ciało na próbę, wywołując sytuacje stresu fizycznego, który może negatywnie wpłynąć na nasz powrót do pracy i codziennych czynności.

Jak oczyścić nasze ciało w absolutnie naturalny sposób?

Świeże soki roślinne są naturalnym rozwiązaniem, które pozwala naszemu ciału oczyścić się z letnich ekscesów.
Świeży sok roślinny dostarcza organizmowi różnorodne substancje, w tym olejki eteryczne, sole mineralne, pierwiastki śladowe, flawonoidy i witaminy. Synergia tych elementów pomaga ciału trwale odzyskać równowagę, a nie tylko chwilowo dobrze się poczuć.
Aby jednak zagwarantować te korzyści organizmowi trzeba wybrać prawdziwe świeże soki roślinne. 

Jak rozpoznać prawdziwe soki ze świeżych roślin?

Prawdziwe świeże soki roślinne:

  • są uzyskiwane wyłącznie przez wyciskanie roślin,

Rośliny, z których ekstrahowane są świeże soki roślinne, są mocno selekcjonowane i kontrolowane, aby całkowicie wykluczyć stosowanie nawozów chemicznych, herbicydów i pestycydów;

  • nie zawierają konserwantów, barwników i substancji słodzących;
  • nie zawierają alkoholu, co czyni je idealnymi dla wszystkich osób, które nie mogą go spożywać z powodów zdrowotnych;

Świeży sok roślinny: od plantacji do butelki

Roślina jest wyciskana w ciągu dwóch godzin od zbioru, tak aby maksymalnie ograniczyć naturalny proces utleniania, który rozpoczyna się natychmiast po usunięciu rośliny z ziemi. Utlenianie może redukować i modyfikować wiele aktywnych składników świeżych roślin, dlatego konieczne jest, aby jednostki przetwarzające i butelkujące znajdowały się blisko miejsc uprawy. Cykl produkcyjny musi zostać zakończony jak najszybciej, aby osiągnąć maksymalną jakość.

Forma płynna: łatwość przyjmowania i szybkie wchłanianie

Płynna postać soków jest praktyczna, nawet dla osób mających problemy z przełykaniem. Układ żołądkowo-jelitowy jest w stanie szybko wchłaniać składniki odżywcze świeżych soków roślinnych, ponieważ nie musi ich trawić, ponieważ są one już obecne w postaci płynnej.

Z jakich roślin można znaleźć sok?

Soki ze świeżych roślin, każdy o specyficznych właściwościach, o których możesz dowiedzieć się więcej na naszej stronie  https://floradix.pl/pl/soki-salus/ , to: karczoch, głóg, skrzyp, pokrzywa, tymianek i miłorząb.

Aby oczyścić nasz organizm , zalecamy sok z karczocha i pokrzywy, ponieważ rośliny te mają działanie moczopędne i wspomagają trawienie.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?