Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Historia marki, którą warto znać

Blog LOGO_SALUS_nowe 100 lat_.jpgProducentem toników Floradix jest niemiecka firma SALUS założona w 1916 roku przez dr. Otto Greithera. Za jej działaniami stoi więc 100-letnia tradycja pozyskiwania surowców roślinnych z ekologicznych upraw (najnowsza założona została w Chile), produkcji żywności i produktów leczniczych bez konserwantów i sztucznych aromatów, oraz przekonania, że zdrowie każdego z nas zależy od całościowego dobrostanu. Dzisiaj firma SALUS oferuje ok. 1500 różnych produktów leczniczych w wielu formułach – są to nie tylko toniki, ale też soki, syropy, krople, zioła i przyprawy, herbatki, tabletki i kapsułki. Wśród nich najbardziej rozpoznawalne i znane na całym świecie są toniki Floradix® – w tym tonik z żelazem uzupełniający niedobór tego pierwiastka szczególnie w okresie ciąży, laktacji i pochorobowej regeneracji organizmu. Co ważne: każdy produkt firmy SALUS jest testowany zgodnie z z przepisami i kryteriami prawa farmaceutycznego.

Najważniejsze zasady firmy SALUS:

  • Wszystkie rośliny wykorzystywane jako składniki produktów pochodzą z upraw ekologicznych. Zakazane jest użycie roślin modyfikowanych genetycznie (GMO).
  • Wszystkie produkty mają w składzie wyłącznie naturalne środki aromatyzujące i konserwujące.
  • Ekologia, w rozumieniu firmy, nie ogranicza się do jakości składników, ale obejmuje tak cały proces produkcji (co ma na celu dbałość o środowisko), jak i projekt biodegradowalnych lub wykorzystywanych do powtórnego przetworzenia opakowań.

Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój są tradycją w Salus od ponad 100 lat.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?