Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Detoks -  jak oczyścić organizm na wiosnę

Detox na  wiosnę najn..pngOczyszczanie organizmu z toksyn u każdego może wyglądać inaczej. W okresie zimowym metabolizm spowalnia i nasz organizm nie filtruje się z toksyn. To z kolei powoduje, że jesteśmy przemęczeni, mamy problemy z zasypianiem i koncentracją oraz z trawieniem,  pojawiają się problemy skórne i nasza kondycja pozostawia wiele do życzenia.

Aby pozbyć się szkodliwych związków chemicznych z naszego organizmu konieczne jest oczyszczenie. Możemy to zrobić za pomocą wyeliminowania z diety przetworzonej, niezdrowej żywności, aktywności fizycznej oraz stosując odpowiednie suplementy diety.

Skąd biorą się toksyny w organizmie?

Obecne są one niemal wszędzie. Znajdziemy je w przetworzonej żywności, mięsach, w rybach, a nawet warzywach i owocach, produktach kosmetycznych. Toksyny biorą się także z powietrza, które zimą jest bardzo zanieczyszczone…  

  • Aby zacząć oczyszczanie organizmu musimy wyeliminować z naszej diety przetworzoną żywność, ciężkostrawne,  smażone potrawy, sól, cukier, mąkę, kawę, mleko, alkohol i przede wszystkim papierosy. Powinniśmy wtedy spożywać produkty pochodzenia naturalnego.
  • Kolejnym sposobem na detoksykację organizmu po zimie jest aktywność fizyczna. Ruch pobudza organizm do samooczyszczania. Ważne aby tętno zaczęło bić szybciej i pobudziło układ krążenia.
  • W trakcie detoksykacji warto także wspomóc się specjalnie dedykowanymi do tego suplementami diety jak np. Floradix Detox bio. Jest to ziołowa formuła do rozcieńczania, która pomaga ciału oczyścić się ze szkodliwych elementów zalegających w naszym organizmie.

 Detoksykacja organizmu powinna trwać pełne 2 tygodnie, ale już po kilku dniach powinniśmy zauważyć poprawę. Musimy pamiętać, ze oczyszczanie organizmu to działanie, które powinno się opierać na diecie i wysiłku fizycznym.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?