Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Ciągle zmęczona? To może być niedokrwistość

fotolia_184090292 (1).jpgNiedokrwistość to taki stan, kiedy krew zawiera za mało tlenu, a jej czerwone krwinki są za małe. Zwykle winny jest brak żelaza. Te ukryte nieprawidłowości odbijają się na Twoim zdrowiu oraz samopoczuciu.

Inne objawy to m.in.: podatność na infekcje - np. łatwo się przeziębiasz, masz słabą wydolność fizyczną - np. zwykły spacer powoduje u ciebie przyspieszony oddech i mocniejsze bicie serca, problemy z koncentracją i pamięcią, pojawiają się niekorzystne zmiany w wyglądzie- np. pękają ci kąciki ust, masz suchą skórę, paznokcie są kruche.

Zacznij od zmiany diety

Przynajmniej raz w tygodniu jadaj wątróbkę, która jest najbogatszym źródłem żelaza budującego i natleniającego krew. Wątróbkę łącz z kiszoną kapustą oraz natką, by witamina C ułatwiła przyswojenie cennego żelaza. 


W pozostałe dni sięgaj np. po ryby, natkę, szpinak, orzechy, migdały, kaszę gryczaną, jaja - także dostarczą ci brakującego pierwiastka. 

Wspomóż się preparatami

Stosowanie suplementów diety z żelazem może być dla ciebie wskazane, jeśli regularnie jesteś narażona na utratę pierwiastka, np. z powodu obfitych, długich miesiączek. W takich sytuacjach pomocny okazać się może Floradix żelazo i witaminy.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?