Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Bezpieczna suplementacja żelaza podczas karmienia piersią

W ciąży - Floradix blog.jpgOkres karmienia piersią to wyjątkowy czas dla kobiety i jej dziecka. Chociaż naturalne karmienie zapewnia maluchowi optymalne odżywianie, zapotrzebowanie na niektóre składniki odżywcze, w tym żelazo, u matki może być wzmożone.

Żelazo odgrywa kluczową rolę podczas karmienia piersią gdyż jest niezbędnym składnikiem hemoglobiny, która odpowiada za transport tlenu w organizmie. Wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i układu nerwowego dziecka. Uczestniczy także w wielu procesach metabolicznych i funkcjach immunologicznych. Kobiety w ciąży, a także karmiące piersią muszą być świadome tego, że to właśnie ich ciało dostarcza dziecku niezbędnych składników. Dlatego, jeśli zadbają o własne zdrowie i odpowiednią podaż składników odżywczych, zadbają o maleństwo.

Zalecane dzienne spożycie żelaza dla kobiet karmiących piersią wynosi nawet 26 mg. Dobrze zbilansowana dieta może dostarczyć wystarczającą ilość żelaza, jednak wiele kobiet może potrzebować suplementacji.

Suplementacja żelaza podczas karmienia piersią może być konieczna, aby zapewnić prawidłowy rozwój dziecka i matki. Ważne jest, aby wybrać bezpieczny suplement żelaza i stosować go zgodnie z zaleceniami lekarza. Takim bezpiecznym wyborem jest Floradix Żelazo i witaminy. Jest on źródłem organicznego żelaza, które przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny. A także w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Floradix Żelazo i witaminy zawiera również witaminę C, B2, B6 i B12. Stworzony na bazie wyciągów ziołowych i soków owocowych. Nie powoduje zaparć. Bezpieczny dla kobiet w ciąży, po porodzie, mam karmiących. Idealny w momentach intensywnego wzrostu organizmu dzieci.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?