Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 

Antybakteryjne działanie tymianku

Tymianek antybaktrt..pngTymianek posiada niezwykłe właściwości przydatne dla naszego zdrowia. Wykazuje on bowiem silne działanie antybakteryjne, dlatego zapobiega powstawaniu zakażeń bakteryjnych. Ma także działanie przeciwgrzybiczne oraz przeciwwirusowe. Regularne stosowanie tymianku może między innymi wzmocnić naszą odporność, ale to nie wszystko. Swoje właściwości zawdzięcza on szeregowi składników aktywnych takich jak:

  • minerały – między innymi potas, wapń, fosfor,
  • olejki eteryczne z przewagą tymolu,
  • witaminy z grupy B,
  • witaminę C,
  • flawonoidy.

W medycynie naturalnej tymianek wykorzystuje się do leczenia dolegliwości układu pokarmowego. Pomaga on przy biegunkach, zaparciach. Łagodzi schorzenia wątroby, jelit i żołądka. Wspomaga nasze trawienie. Jak widać tymianek to nie tylko zwykła przyprawa, ale skarb natury. Jak można go stosować? Wiele osób zaparza sobie wywar z własnoręcznie zebranego lub kupionego ususzonego tymianku. Dla tych, którzy nie mają na to czasu świetnym rozwiązaniem jest sok eko z Tymianku.

Rosnący na słońcu tymianek , z upraw ekologicznych, pełen wartościowych olejków eterycznych, jest zbierany i wyciskany prosto po zbiorach. Z niego uzyskano świeży sok z naszej oferty. Można go stosować wspomagająco na kaszel i drobne zakażenia bakteryjne w jamie ustnej. Oprócz tego działa łagodząco w zaburzeniach trawienia i bolesnych skurczach jelit. Wygodna forma stosowania i w pełni naturalny smak to kolejne zalety, które przemawiają do wszystkich zainteresowanych stosowaniem ziół.

Masz pytania lub chcesz podzielić się swoimi uwagami?